Ośrodek SPCh

Grupowe sesje terapii tańcem i ruchem dla par

Terapia dla par w grupie (max.dla 4 par), oparta jest na relacji poszczególnych osób z terapeuką, która każde spotkanie przeprowadza zarówno na płaszczyźnie werbalnej jak i tej związanej z tańcem i ruchem.

Cennym aspektem sesji grupowej jest wymiana doświadczeń między parami i kreatywny sposób odkrywania siebie zarówno w aspekcie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym jak i duchowym.

Kreatywne zadania ruchowe, improwizacja w tańcu, szereg środków odprężających i odstresowujących, wspólna choreografia i inne środki wyrazu, mają na celu zbliżenie się dwojga ludzi. Przepracowywane są takie trudności jak: kryzys, zespół wypalenia relacyjnego, samotność, bezradność jak i wiele innych wątków jakie przeżywamy w przestrzeni wspólnego życia.
Zaproszeni są wszyscy, którzy w sposób twórczy i dynamiczny pragną dostąpić uzdrowienia i pełni w relacji. Spotkania stanowią również formę terapii profilaktycznej i uzupełniającej.

BO W GRUPIE RAŹNIEJ

TERAPIA TAŃCEM

Terapia tańcem skierowana jest do szerokiej grupy osób poszukujących wsparcia i pomocy na płaszczyźnie egzystencjalnej.

Sesje grupowe terapii tańcem i ruchem obejmują pracę w oparciu o relację między pacjentem a terapeutką i odbywają się w kameralnej 5 – 6 osobowej grupie. Zaproszony jest każdy, kto chciałby otworzyć się na spotkanie z drugim człowiekiem i z samym sobą poprzez: rozmowę, taniec, wymianę doświadczeń na poziomie egzystencjalnym, fizycznym, duchowym i psychicznym.

Kryzys, zespół wypalenia zawodowego, stres, samotność, bezradność i cierpienie jest jednym z wielu wątków podejmowanych na terapii grupowej.

Podejmowane tematy mają również charakter rozwojowy i edukacyjny, w których muzyka, środki plastyczne, gest i ruch na różnych jego poziomach, wplatane są w dynamiczne i twórcze działanie. Sesje terapeutyczne są drogą ku uzdrowieniu i stanowić mogą formę terapii profilaktycznej i uzupełniającej inne terapie.

Trwają zapisy na sesje terapii grupowej indywidualnej

 w środy – 18:00- 19:30

grupa rozpocznie pracę, gdy zbierze się odpowiednia ilość osób. Maksymalna ilość osób w grupie – 8.

 

Możliwe jest także ustalenie terminu indywidualnie w innym wymiarze czasowym dla określonych i zaplanowanych grup.

Terminy ustalane z terapeutką pod numerem telefonu:

501 287 224